Včelaři ze Zlaté Olešnice

Stránky základní organizace ČSV ve Zlaté Olešnici

* Zprávy ze schůzí a akcí

"pod Ořechem 2008"

9.7. - Setkání "pod ořechem 2008" spojené s přednáškou Mgr. Yvetty Svobodové. Více ZDE

Ohlédnutí za „Setkáním pod ořechem“

 

Je to  vzpomínka na zlatoolešnické setkání včelařů a včelařek „Pod ořechem“ v sobotu 9.srpna, kde se sešlo 40 účastníků, jak včelařů, tak i jejich příznivců. Účastnili se mimo místních včelařů i přátelé včelaři ze ZO Velké Hamry a Jesenný , kronikářka obce paní Bodová, předseda OV ČSV přítel Jaromír Fencl a delegace včelařů z Jelení Góry v čele  s předsedou Jelenigorských včelařů př.Stanislawem Gibadlem a sekretářem Ing.Stanislawem Koneczným, proto lze nazvat setkání mezinárodním.

Hlavním bodem bylo vystoupení učitelky včelařství př. Mgr.Yvety Svobodové  z Nového Města pod Smrkem, která ve své přednášce „Tlumení včelích nákaz“ seznámila s nákazovou situací a důležitostí odpovědného léčení včelstev proti Varroáze destruktor

Po přednášce se rozvinula přátelská rozprava a později zábava s bohatým pohoštěním. Svým cukrářským uměním přispěli včelařky i ženy včelařů, i hosté. Muži zase obohatili stůl tekutými výrobky.  O přísun dobrého piva se postaral přítel Mach. V neposlední řadě o průběh celého večera se obětavě postarala celá rodina Šídových zajištěním prostoru na setkání a vařením dobrého grogu, který byl vítaným nápojem při poměrně chladném večeru. Grilované uzenky zase tišily hlad.

Poděkování patří všem a i dalším pomocníkům, kteří přispěli svojí prací k zdárnému průběhu večera.Veselá zábava při harmonice př.Mevalda vydržela dlouho do večerních hodin.

Nelze vyjmenovat  všechny,  kteří se o zdárný průběh setkání zasloužili, proto všem za jejich pomoc patří dík a dík patří též hostům za to, že se setkání účastnili což svědčí o tom, že včelaření je silné pouto, které svazuje bez ohledu na věk a pohlaví a svědčí, že včelaři jsou lidé družní a dobří. Chci věřit, že všichni odcházeli s přesvědčením, že se příštího „Setkání pod ořechem“ zase účastní.

 

„Setkání pod ořechem“  roku 2008 je minulostí

   a těšme se na „Setkání pod ořechem“ v roce 2009.     

 

př. Havlík, jednatel ZO-
Žádné komentáře
 
Stránky, vytvořené s láskou a úctou k přírodě, včelám a přírodním zázrakům....