Včelaři ze Zlaté Olešnice

Stránky základní organizace ČSV ve Zlaté Olešnici

2006

Žádost o účelovou dotaci

Žádost na Obecní úřad Zlatá Olešnice na účelovou dotaci na nákup Kompresoru.

Zlatá Olešnice 15.března 2006                                                                   Číslo jednací 21/06

 

 

 

Vážené zastupitelstvo obce Zlatá Olešnice

 

Věc : Žádost na účelovou dotaci.

                                                                                                                                  

 

            Český svaz včelařů základní organizace Zlatá Olešnice žádá zastupitelstvo obce o příspěvek  v částce 6000,00 Kč na zakoupení kompresoru na aerosolové ošetření včelstev (léčení proti varroáze).

            Základní organizace dostala nabídku od ÚV ČSV Praha na zakoupení kompresoru se čtyřtaktním motorem v ceně cca 20 000,00 Kč na který uvolňuje ÚV ČSV 70 % dotace   z účelových fondů,proto se ZO rozhodla této příležitosti využít (příležitost která se nemusí opakovat) a kompresor zakoupit.Objednávka byla schválena na výborové schůzi 10.3.2006.

            Je evidentní,že varroa destruktor je velmi nebezpečné roztočikové onemocnění včelstev,čehož si jsou plně vědomi na ÚV ČSV,proto je dána tak vysoká dotace. Léčení je nařízeno SVS v říjnu až prosinci každého roku a aerosol patří mezi nejúčinnější způsob likvidace roztoče,proto nákup kompresoru není investicí na jeden rok,ale na mnohaletou.

            ZO je příspěvkovou organizací,která žije jenom z příspěvků členů na činnost a nemá další volné finance,proto se obrací na zastupitelstvo obce o tuto dotaci na konkrétní účel.

            Základní organizace ČSV věří,že najde u zastupitelstva obce pochopení k nákupu tohoto účelového zařízení a až dojde k dodávce kompresoru a upřesnění ceny uvolní finance na rozdíl mezi dotaci 70 % od ÚV ČSV a skutečnou cenou,která by neměla překročit žádaných 6000,00 Kč.

 

S díky a přátelským pozdravem za ZO ČSV

 

            Stanislav Šída – předseda                                                   Jaroslav Havlík – jednatel

Žádné komentáře
 
Stránky, vytvořené s láskou a úctou k přírodě, včelám a přírodním zázrakům....