Včelaři ze Zlaté Olešnice

Stránky základní organizace ČSV ve Zlaté Olešnici

2006

Poděkování

Poděkování zastupitelstvu OÚ za odsouhlasení dotace

Zlatá Olešnice 12.dubna 2006                                                                    Číslo jednací 26/06

 

 

Vážené Zastupitelstvo

obce Zlatá Olešnice

 

 

 

            Český svaz včelařů základní organizace Zlatá Olešnice děkuje zastupitelům obce Zlatá Olešnice,kteří podpořili žádost o příspěvek na léčení včelstev proti varroáze.Tímto rozhodnutím ve prospěch zdraví včel prokázali,svůj odpovědný přístup k udržení a podpoře včelařství ve sloučené obci.

            Naší druhé žádosti o účelovou dotaci na kompresor  na aerosolování včelstev bylo též vyhověno a byl odhlasován příspěvek ve výši 5000,00 Kč.Ti zastupitelé,kteří  tuto účelovou dotaci bez výhrad podpořili si uvědomili,že stát prostřednictvím Ústředního výboru ČSV,který poskytuje 70 % dotaci na toto zařízení shledal situaci v léčení včelstev za tak vážnou,že tyto finance uvolnil. Zastupitelé obce prokázali tímto rozhodnutím svůj moudrý přístup k potřebám,které přispívají k udržení přírodní rovnováhy a celému životnímu prostředí.Těmto členům obecního zastupitelstva patří dvojnásobné poděkování za to,že se neztotožnili s  povrchními neověřenými argumenty a neznalostí  problematiky léčení včelstev aerosolem.

Informace získané z druhé ruky od konzervativně založených včelařů,jejichž myšlení a způsob ošetřování včelstev ustrnulo v padesátých létech minulého století je zavádějící, nepřesné a zastaralé hraničící s neznalosti účinku léčení včelstev mezi fumigací a aerosolem.

Český svaz včelařů základní organizace Zlatá Olešnice ještě jednou vyslovuje upřímný dík Obecnímu zastupitelstvu za jeho schválení obou žádostí.

 

Přírodě a společnosti včelařství více dává než bere.

 

S přátelským pozdravem

 

Stanislav Šída – předseda                                                               Jaroslav Havlík - jednatel

Žádné komentáře
 
Stránky, vytvořené s láskou a úctou k přírodě, včelám a přírodním zázrakům....