Včelaři ze Zlaté Olešnice

Stránky základní organizace ČSV ve Zlaté Olešnici

Aktuálně

9.7.2008

HRADNÍ VČELY JSOU FIT

Když časopis Včelařství (č. 12/2007, str. 312 – 313) a Mladá fronta Dnes přinesly vloni články o existenci Masarykova včelínu na Pražském hradě, mnohé z nás překvapily. Vždyť o existenci této památky vědělo opravdu málo lidí. Nachází se totiž v části Hradu nepřístupné veřejnosti. Teď si Masarykova včelínu povšimla i Česká televize.

POŘAD Z METROPOLE
klikněte

28.6.2008

OKRESY S PLOŠNÝM ÚHYNEM VČELSTEV

Ministerstvo zemědělství České republiky schválilo seznam okresů s plošným úhynem včelstev zasažených varroázou. Chovatelé, kteří mají včelstva umístěná v těchto okresech, mohou žádat o finanční podporu na obnovená včelstva v rámci dotačního titulu 1.D.d. Podrobnosti najdete v časopisu Včelařství č. 8/2008 (vychází 22. července) a v oddělení Podpora včelařství (klikněte) v článku Zásady pro poskytování dotací na rok 2008 a jejich upřesnění

OKRESY S PLOŠNÝM ÚHYNEM VČELSTEV
klikněte

25.6.2008

O NEBEZPEČÍ PRO VČELY


O nebezpečí užívání pesticidů pro včely bude pojednávat mezinárodní sympozium, jež se uskuteční ve dnech 8. – 10. října tohoto roku v Bukurešti. Přinášíme pozvánku.

POZVÁNKA
klikněte

25.6.2008

ČLOVĚK SE ROZHODUJE JAKO VČELA

Člověk a včela si nejsou zas tak moc vzdáleni, jak se na první pohled zdá. Nasvědčují tomu výsledky renomovaných vědeckých týmů zkoumajících chování včel. Odhalily, že lidské rozhodování a riskování je podobné tomu včelímu.

ZPRÁVA –
klikněte

16.6.2008

POJĎME SPOLEČNĚ SLEDOVAT VÝSKYT VARROÁZY

Časopis Včelařství ve svém letošním 5. čísle přinesl články Texlův monitorovací systém dostal cenu (str. 113) a Blesk z čistého nebe: Včelař oceněný na veletrzích (str. 117). Oba pojednávají o exponátu vystaveném na trojlístku mezinárodních agrárních veletrhů TECHAGRO – ANIMAL VETEX – SILVA REGINA v Brně a oceněném Cenou časopisu Veterinářství. Exponát zapojený do monitorovacího systému má napomoci včelařům omezit výskyt varroázy.

VÝZVA –
klikněte

10.6.2008

Olomoucký kraj podpořil včelaře

 Zdroj: www.vcelarstvi.cz/  Olomoucký kraj finančně podpořil včelaře, kteří si potřebují zakoupit nová včelstva a základní pomůcky. Kraj mezi ně rozdělil celkem milion korun. Více se dozvíte ZDE

20.5.2008

ČESKÝ MED OD ČESKÉHO VČELAŘE

Návštěvníci našeho webu jistě přivítají možnost zakoupit si pravý český med od českého včelaře. Dobře totiž vědí, že český med je vysoce kvalitní a že tuto kvalitu garantuje přímo včelař, od kterého si med kupují. A kde taková možnost koupě přímo od včelaře (takzvaně „ze dvora“) je? Stačí kliknout níže.
V seznamu jsou uvedeni všichni včelaři, kteří využili naší nabídky k prezentaci. Pokud i vy patříte mezi chovatele včel a máte dostatek medu, který můžete nabídnout zájemcům o něj, pošlete nám potřebné údaje ke zveřejnění
(
prokes@vcelarstvi.cz).

SEZNAM VČELAŘŮ NABÍZEJÍCÍCH SVŮJ MED – klikněte
INFORMACE O MEDU –
klikněte
INFORMACE O VČELÁCH –
klikněte
INFORMACE O BEZPLATNÉ INZERCI –
klikněte
PRODEJ MEDU PŘES AGROSEZNAM.CZ - klikněte
JAK JE TO S OZNAČENÍM MEDU NA ETIKETĚ? – klikněte
POD POKLIČKOU O MEDU – klikněte
POD POKLIČKOU O MEDU / STANOVISKO VEDOUCÍCH PŘEDSTAVITELŮ ČSV – klikněte

20.5.2008

VETERINÁŘI VARUJÍ: POZOR NA NEPOŘÁDNÉ VČELAŘE!

Včelaři si stěžují na velké ztráty včelstev, avšak mohou za úhyny pracovitých tvorů opravdu jen včelí nemoci? Nemoci nemusejí být jedinou příčinou plošně rozsáhlých úhynů, upozorňují veterináři.

TELEVIZNÍ ŠOT –
klikněte

14.5.2008

„NÁRODNÍ“ DOTACE ROZŠÍŘENA

Dotační titul 1.D. – Podpora včelařství byl rozšířen o podporu na obnovená včelstva za včelstva uhynulá po varroáze. Znění upřesněných „Zásad“ přinášíme v článku Zásady pro poskytování dotací na rok 2008 v oddělení Podpora včelařství (klikněte).

14. 5. 2008

VÍTE, JAKÝ MED SI KOUPIT? A KDE SI HO KOUPIT?

Je na každém spotřebiteli medu, pro který druh se rozhodne. Je na něm, zda si ověří zemi původu, zda si ho koupí v supermarketech nadnárodních společností nebo přímo u včelaře. K usnadnění jeho rozhodování může posloužit zajímavá informace o medu z Nového Zélandu.

INFORMACE –
klikněte

5. 5. 2008

MLADÍ DOSTANOU VÍCE PENĚZ

Myslíte si, že otázka v titulku je z oblasti sci-fi? Na jihu Čech si to rozhodně nemyslí. „Bez čmeláků by nebylo úrody,“ tvrdí tamější sadaři.

TELEVIZNÍ ŠOT –
klikněte

23.4.2008

PODPORA VČELAŘŮM BUDE RYCHLÁ A ADRESNÁ

Kdo rychle dává, dvakrát dává. Tímto známým rčením se řídí ministr zemědělství Petr Gandalovič. Vyplynulo to z jednání vedoucích představitelů Českého svazu včelařů s ním. Včelaři by proto podle ministra neměli s obnovou včelstev váhat.

PODROBNOSTI –
klikněte

23.4.2008

VLÁDA SCHVÁLILA POMOC VČELAŘŮM
Ještě vyšší částku než původně zvažoval ministr zemědělství Petr Gandalovič schválila vláda jako pomoc včelařům, kteří jsou postiženi úhyny včelstev. Původně navrhovanou částku zvýšila o 10 milionů korun. Peníze poslouží včelařům na obnovu chovů včelstev.

PODROBNOSTI
klikněte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 
Stránky, vytvořené s láskou a úctou k přírodě, včelám a přírodním zázrakům....