Včelaři ze Zlaté Olešnice

Stránky základní organizace ČSV ve Zlaté Olešnici

Rok 2010

Ořech 2010

„Setkání pod ořechem“ u Šídů 2010

Tradiční „Setkání pod ořechem“ u Šídů

Při plánování data uskutečnění setkání nikdo nepočítal s tak velkou nepřízní počasí, která nastala mezi krásnými letními dny v srpnu 2010. V sobotu 7.8.2010 však lilo jako z konve. Za značného úsilí byl postaveno zastřešení a připraveno posezení pro 40 lidí. Sešlo se menší množství přátel včelařů než v jiné roky, avšak dobrou náladu podpořilo dobré jídlo, výsledek práce přítele Krafky, který trpělivě pekl u krbu uzeninu, ryby a maso. Vynikající sladkosti, které přinesly zúčastněné včelařky a manželky včelařů, udělaly radost všem milovníkům dobrých koláčků a zákusků. Pivo, které točil přítel Mach bylo výborné a náš harmonikář přítel Mevald nás svou hrou potěšil a podpořil ve zpěvu.

Velmi důležitou součástí programu setkání bylo poděkování odstupujícímu jednateli příteli Jaroslavu Havlíkovi za jeho dlouholetou nevšední práci pro naši základní organizaci předáním vázy s včelařským emblémem.

Doufáme, že příští rok bude setkání pod ořechem za příjemnějšího počasí a těšíme se na návštěvu všech příznivců včelařství.

Žádné komentáře
 
Stránky, vytvořené s láskou a úctou k přírodě, včelám a přírodním zázrakům....