Včelaři ze Zlaté Olešnice

Stránky základní organizace ČSV ve Zlaté Olešnici

Rok 2009

Zájezd do Polska

V září roku 2009 jsme uspořádali zájezd do Polska. Zpráva viz níže v článku.
V září letošního roku, tedy roku 2009 jsme uspořádali společně i pro členy partnerských organizací zájezd do Polska. Byli jsme pozváni na Slavnosti přátel z Jeleniej Góry.

Zájezd započal vyčleněním automobilů, kterými pojedeme. Zbylé, neobsazené jsme zaparkovali u přítele Havlíka ve Zlaté Olešnici. Př. Štumpf a Bochinová se připojí v Harrachově v 7.00 ráno.
8.30 - příjezd do  lázeňského městečka Cieplice k přátelům z místní Organizace včelařů.
9.00 - odjezd do Jeleniej Góry na slavnostní zahájení na místním stadionu - v hale. Počasí nám moc nepřálo, ale srdečnost našich kolegů nám vše vynahradila.
11.00 - odjezd do Cieplic na trhy včelařské. Konaly se u hotelu, v parku a na pěší zóně. Účastnilo se jich mnoho včelařů a firem z Polska i České republiky.

13.00 - odjezd na Paseku, kde nám majitel ukázal způsobvčelaření. Na Pasece bylo umístěno cca 60 včelstev. Z našeho pohledu se včelaření zdá mírně neprogresivní.
Bylo pro nás i pro kolegy z Rakouska, Německa a Polska uspořádáno bohaté občerstvení formou švédských stolů.
Večer byla uspořádána zábava s muzikou. Zábava trvala do pozdních nočních hodin. Přenocování bylo zajištěno v místním penzionu blízko lázeňského městečka v krásné přírodě.

Druhý den proběhla návštěva kostela a následně účast ve slavnostním průvodu místních včelařů.
Žádné komentáře
 
Stránky, vytvořené s láskou a úctou k přírodě, včelám a přírodním zázrakům....